Föreningar

Danderyd-Täby, Hemsida
Svante Frid, epost: svante.frid(at)gmail.com
Tel: (noll) 705 95 314 49
Kontaktperson Distriktsstyrelsen: Thomas Ullman

Farsta Södertörn, Hemsida,
Noemi Nilsson, epost: noeminilsson33(at)gmail.com
Myggdalsvägen 56
135 43 Tyresö
Tel: (noll)73-648 29 65
E-post till kontaktperson: fsbiodlarna(at)gmail.se
Kontaktperson Distriktsstyrelsen: Maj Östberg Rundquist

Huddingeorten, Hemsida
Hans Samland, epost: hans.samland(at)gmail.com
E-post till kontaktperson: bigarden.sundby(at)gmail.com
Kontaktperson Distriktsstyrelsen: Per Thunman

Häverö, Hemsida
Frank Renner, epost: frenner64(at)gmail.com
Solbergsvägen 34
194 57 Upplands Väsby
Tel: (noll)70-735 11 77
E-post till kontaktperson: kirre49(at)gmail.com
Kontaktperson Distriktsstyrelsen: Maj Östberg Rundquist

Lidingö, Hemsida
Christina Levin, epost: chrilevi@gmail.com
Tel: (noll)70 551 81 93
Kontaktperson Distriktsstyrelsen: Per Thunman

Mälaröarna, Hemsida
Carin Fant,
carin.fant(at)gmail.com
Tel: (noll)76 867 0506
Kontaktperson Distriktsstyrelsen: Ulla Huzell

Norrtäljeorten, Hemsida
Christer Nordh, epost: christer.nordh(at)telia.com
Tel: (noll)70-6112253
Kontaktperson Distriktsstyrelsen: Johan Jarbrant

Sigtunaorten, Hemsida
Kurt Oldeskog, epost: kurtoldeskog(at)gmail.com
Fridal 431
195 96 Rosersberg
Tel: (noll)70 34 667 55
E-post: info(at)sigtunabiodlarna.se
Kontaktperson Distriktsstyrelsen: Ulla Huzell

Skärgårdsbiodlarna, Hemsida
Christer Thalin, epost: marti53.t(at)gmail.com
Ekslingan 19
139 54 Värmdö
Tel: (noll)76-854 46 47
Kontaktperson Distriktsstyrelsen: Ulla Huzell

Sollentuna, Hemsida
Monique Widingsjö, epost: zwanenbm(at)gmail.com
Tel: (noll)708 14 96 30
Kontaktperson Distriktsstyrelsen: Johan Jarbrant

Stockholm, Hemsida
Johan Jarbrant, epost: johan.jarbrant(at)gmail.com
Drottningholmsvägen 266
167 32 Bromma, tel (noll)72 011 66 03
E-post till kontaktperson: mats(at)ingridjonsson.se
Tel: (noll)709-68 68 82
Kontaktperson Distriktsstyrelsen: Pelle Lundblad

Sundbybergs & Spångaorten
Hemsida
Maj Östberg Rundquist,
epost: maj@greppalivet.nu
Saltsjöstigen 4
184 94 Åkersberga
Tel: (noll)70-8540518
Kontaktperson Distriktsstyrelsen: Pelle Lundblad

Södertäljeorten, Hemsida

E-post: binisodertalje(at)gmail.com

Mer kontaktinformation till oss finns på hemsidan.
Kontaktperson Distriktsstyrelsen: Per Thunman

Södertörns biodlare, Hemsida
Annika Larsson Mauléon, epost: larssonmauleon(at)gmail.com
Tel: (noll)763 416885
Kontaktperson Distriktsstyrelsen: Albin Ibbing

Tumbaorten, Hemsida
Christina Wåhlin, epost: leila.wahlin(at)outlook.com
Tel: (noll)70-530 07 28
E-post till föreningen: info(at)tumbabiodlarna.se
Kontaktperson Distriktsstyrelsen: Albin Ibbing

Vallentuna – Väsby, Hemsida
Tuija Koivula
E-post: koivula.ta@gmail.com
och kontakt@vvbf.se
Tel: (noll)768683840
Kontaktperson Distriktsstyrelsen: Maj Östberg Rundquist

Waxholm, se Österåker-Waxholm

Wermdö Skeppslag, Hemsida
Ordförande: Jens Jonasson
Kontaktperson Distriktsstyrelsen: Albin Ibbing

Österåker-Waxholm, Hemsida
Ingegerd Metz,
e-post: osterakersbiodlare(at)gmail.com
Tel: (noll)708-97 77 18
Kontaktperson Distriktsstyrelsen: Thomas Ullman