Föreningar

Danderyd-Täby, Hemsida
Svante Frid, epost: svante.frid(at)gmail.com
Tel: (noll) 705 95 314 49

Farsta Södertörn, Hemsida,
Noemi Nilsson, epost: noeminilsson33(at)gmail.com
Myggdalsvägen 56
135 43 Tyresö
(noll)73-648 29 65
E-post till kontaktperson: fsbiodlare(at)gmail.com

Huddingeorten, Hemsida
Hans Samland, epost: hans.samland(at)gmail.com
E-post till kontaktperson: bigarden.sundby(at)gmail.com

Häverö, Hemsida
Frank Renner, epost: frenner64(at)gmail.com
Solbergsvägen 34
194 57 Upplands Väsby
(noll)70-735 11 77
E-post till kontaktperson: kirre49(at)gmail.com

Lidingö
Lasse Ahlström, epost: lasse_ahlstrom(at)hotmail.com
Östra Allén 1
181 65 Lidingö
(noll)8-36 49 39

Mälaröarna, Hemsida
Mats Andersson,
mats(at)anderssonsbigardar.se
(noll)70 7744490,
(noll)8 56044999

Norrtäljeorten, Hemsida
Sigmund Keskitalo, epost: siggebi(at)gmail.com
Frihamravägen 58
762 00 Rimbo
(noll)70-541 30 12
E-post till kontaktperson: s.melchior(at)telia.com

Sigtunaorten, Hemsida
Kurt Oldeskog, epost: kurtoldeskog(at)gmail.com
Fridal 431
195 96 Rosersberg
(noll)70 34 667 55
E-post: info(at)sigtunabiodlarna.se

Skärgårdsbiodlarna, Hemsida
Christer Thalin, epost: marti53.t(at)gmail.com
Ekslingan 19
139 54 Värmdö
(noll)76-854 46 47

Sollentuna, Hemsida
Nils Blomberg, epost: nisse.blomberg(at)comhem.se
Stallgatan 14 B, 5tr
194 32 Upplands Väsby
(noll)70-7534912

Stockholm, Hemsida
Johan Jarbrant, epost: johan.jarbrant(at)gmail.com
Drottningholmsvägen 266
167 32 Bromma, tel (noll)72 011 66 03
E-post till kontaktperson: mats(at)ingridjonsson.se
(noll)709-68 68 82

Sundbybergs & Spångaorten
Hemsida
Maj Östberg Rundquist,
epost: maj(at)svenskabin.se
Saltsjöstigen 4
184 94 Åkersberga
(noll)70-8540518

Södertäljeorten, Hemsida
P.A Kollberg, epost: binisodertalje(at)gmail.com. Epost till kontaktperson: per.axel.kollberg(at)bredband.net
Fornhöjdsvägen 64
152 58 Södertälje
(noll)8-550 635 86

Södertörns biodlare, Hemsida
Jean Paul Link, epost: jeanpaul.link(at)ncc.se

Tumbaorten, Hemsida
Thomas Brzokoupil, epost: tbrzokoupil(at)gmail.com
Solparksvägen 12
146 32 Tumba
(noll)70-530 07 28
E-post till föreningen: info(at)tumbabiodlarna.se

Vallentuna – Väsby, Hemsida
Jan Strid, epost: jan.ot.strid(at)telia.com

Wermdö Skeppslag, Hemsida
Göran Frick, epost: grnfrick(at)gmail.com
Apelvägen 23
134 37 Gustavsberg
(noll)73-655 34 64

Österåker
Per-Ivar Fransson, epost: osterakersbiodlare(at)gmail.com
Ekbacksvägen 31
184 32 Åkersberga
(noll)8-54 06 91 16
E-post till kontaktperson: ake.0854023269(at)telia.com